Кошик
31 відгук
Vet & Zoo Планета
+380676200509
+380500391991
КАРДАЛИС 2,5 мг/ 20 мг, 30 таб

КАРДАЛИС 2,5 мг/ 20 мг, 30 таб

550 грн.

  • Очікується
  • Код: 9605
КАРДАЛИС 2,5 мг/ 20 мг, 30 таб
550 грн.
ОчікуєтьсяКАРДАЛИС 2,5 мг/ 20 мг, 30 таб
+380676200509
  • +380500391991
+380676200509
  • +380500391991

ІНСТРУКЦІЯ по застосуванню Кардалиса для лікування застійної серцевої недостатності у собак.

(організація-розробник: Сева Санте Анімаль, 10 авеню де ла Балластьер, 33500, Libourne, Франція/ Ceva Sante Animale 10 avenue de la Ballastiere, 33500, Libourne, France).

I. Загальні відомості

1. Торгове найменування лікарського препарату: Кардалис (Cardalis®).

Міжнародна непатентована або группировочное, або хімічне найменування лікарського препарату: беназеприл, спіронолактон.

2. Лікарська форма: жувальні таблетки.

Жувальні таблетки Кардалис 2,5 мг/20 мг містить в якості діючих речовин: беназеприла гідрохлорид 2,5 мг і спіронолактон 20 мг.

Жувальні таблетки Кардалис 5 мг/40 мг містять в якості діючих речовин: беназеприла гідрохлорид 5 мг і спіронолактон 420 мг.

Жувальні таблетки Кардалис 10 мг/80 мг містять в якості діючих речовин: беназеприла гідрохлорид 10 мг і спіронолактон 80 мг.

В якості допоміжних речовин, що лікарський препарат містить лактози моногідрат, микрокристаллическую целюлозу, повідон, смакову добавку яловичини PC-0125, цукор пресований, кросповідон, магнію стеарат.

3. За зовнішнім виглядом Кардалис® являє собою довгасті таблетки коричневого кольору з розділювальною борозенкою по середині середньою масою 151, 302 або 604 мг.

Термін придатності лікарського препарату при дотриманні умов зберігання -
2 роки з дати виробництва, після першого відкриття – 6 місяців. Лікарський препарат заборонено застосовувати після закінчення терміну його придатності.

4. Кардалис® випускають розфасованим в пластикові флакони по 30 або 90 таблеток, упаковані в картонні коробки разом з інструкцією по застосуванню.

5. Зберігають лікарський препарат в закритій упаковці виробника, окремо від продуктів харчування і кормів, в сухому місці при температурі від 0°С до 25°С.

6. Лікарський препарат слід зберігати в місцях, недоступних для дітей.

7. Невикористаний лікарський препарат утилізують відповідно до вимог законодавства. Забороняється використання порожніх флаконів з-під лікарського препарату для побутових цілей. Порожні флакони поміщають в поліетиленовий пакет і утилізують з побутовими відходами

8. Відпускається без рецепта.

II. Фармакологічні (біологічні) властивості

9. Фармакотерапевтична група лікарського препарату для ветеринарного застосування: комбінований препарат (антагоніст альдостерону + інгібітор ангіотензин перетворюючого ферменту (АПФ).

10. Спіронолактон і беназеприл впливають на різному рівні ренін-ангіотензин-альдостеронової каскадної системи.

Фармакологічно активні метаболіти спіронолактону, що входить до складу лікарського препарату, 7?-тиометил-спіронолактон і канренон, діють, як специфічні антагоністи альдостерону, конкурентно зв'язуючись з минералкортикокоидными рецепторами, розташованими в нирках, серці та судинах. В результаті збільшується виведення іонів Na+, Cl - і води, і зменшується виведення іонів K+, зменшується позаклітинний обсяг, що призводить до зниження переднавантаження на серце, і зменшення тиску в лівому передсерді.

Беназеприл гідрохлорид, що входить до складу лікарського препарату, гідролізується в організмі до фармакологічно активного метаболіту беназеприлата, є селективним інгібітором ангіотензин-перетворюючого ферменту (АПФ). Під дією беназеприлата неактивний ангіотензин I переходить в активний ангіотензин ІІ, який контролює вазоконстрикцію артерій і вен. Блокування ангіотензину II запобігає звуження кровоносних судин і виділення альдостерону.

Після перорального введення собакам спіронолактон швидко і повністю метаболізується в печінці до утворення фармакологічно активних метаболітів, 7?-тиометил-спіронолактон і канренон, які досягають максимальної концентрації через 2 та 4 години, відповідно. Корм підвищує біодоступність спіронолактону до 80-90%. Період напіввиведення (T1/2) 7?-тиометилспиронолактона і канренона становить 6 і 7 годин, відповідно. Середній час утримання метаболітів становить 9-14 годин, які розподіляються, головним чином, у шлунково-кишковому тракті, нирках, печінці та наднирниках. Спіронолактон виводиться з організму собак з фекаліями (70%) та сечею (20%).

Беназеприл гідрохлорид після перорального введення швидко всмоктується з шлунково-кишкового тракту собак, метаболізується в печінці до беназеприлата, який досягає максимальної концентрації в плазмі крові через 1,4 ч. Концентрація беназеприлата зменшується двофазне: в першу швидку фазу виводиться вільний беназеприлат, у другу термінальну фазу виділяється беназеприлат, пов'язаний з АПФ. Після спільного перорального застосування зі спіронолактоном період напіввиведення беназеприлата (T1/2) становить 18 год. Беназерпил і беназеприлат екстенсивно зв'язуються з протеїнами плазми крові, швидко розподіляються в тканинах, головним чином, в печінці та нирках. Виводиться беназерпилат з організму з жовчю і сечею.

III. Порядок застосування

11. Кардалис® застосовують собакам для лікування застійної серцевої недостатності при хронічній дегенерації клапанів серця.

12. Протипоказанням до застосування Кардалиса® є підвищена індивідуальна чутливість собак до компонентів препарату, гипоадренокортицизм, гіперкаліємія та гіпонатріємія, серцева недостатність, викликана стенозом аорти або легеневої артерії.

13. Кардалис застосовують собакам індивідуально перорально з кормом або в суміші з невеликою кількістю корму, запропонованих безпосередньо перед основним годуванням, один раз на добу в дозі 0,25 мг/кг маси тварини беназеприла гідрохлориду і 2 мг/кг маси тварини спіронолактону.

Разові дози препарату залежно від маси тварини і дозування таблеток представлені в таблиці.

Маса собаки, кг

Доза та кількість таблеток

Кардалис® 2,5 мг/20мг

жувальні таблетки

Кардалис® 5мг/40мг

жувальні таблетки

Кардалис® 10 мг/80мг

жувальні таблетки

2,5 - 5

1/2

-

-

5 - 10

1

-

-

10 - 20

-

1

-

20 – 40

-

-

1

40 - 60

-

-

1+1/2

60 - 80

-

-

2

Тривалість курсу лікування залежно від клінічного стану тварини та перебігу захворювання визначає лікар за умови регулярного моніторингу електролітів крові.

14. При передозуванні препарату можлива дозозалежна атрофія передміхурової залози у некастрованих псів, помірна компенсаторна фізіологічна гіпертрофія zona glomerulosa надниркових залоз. Токсична дія лікарського препарату має оборотний характер при його скасування.

Специфічних антидотів або лікування при передозуванні препаратом немає. У цьому випадку рекомендується викликати блювання, промити шлунок за допомогою шлункового зонда і моніторинг електролітів крові. Призначають засоби симптоматичної терапії з використанням інфузійних розчинів, якщо необхідно.

15. Перед початком лікування рекомендується оцінити функцію нирок та рівень сироваткового калію особливо у собак при гипоадренокортицизме, гіперкаліємії і гіпонатріємії, проводити регулярний моніторинг даних показників у собак при нирковій недостатності у зв'язку з ризиком розвитку гіперкаліємії.

Собакам з порушенням функції печінки лікарський препарат слід застосовувати з обережністю, оскільки можлива зміна біотрансформації спіронолактону в печінці.

16. Не застосовувати Кардалис® під час вагітності та лактації, а також собак, що використовуються для розведення з-за можливого ембріотоксичної дії беназеприла (вроджений порок сечового тракту плода). Не рекомендується застосовувати лікарський препарат зростаючим собакам, з-за антиандрогенного дії спіронолактону.

17. Слід уникати пропусків при введення чергової дози препарату, так як це може призвести до зниження терапевтичної ефективності. У разі пропуску однієї дози необхідно продовжити застосування препарату у тих же дозах за тією ж схемою.

18. При застосуванні препарату некастрированным псів можлива оборотна атрофія простати, викликана спіронолактоном.

19. Кардалис забороняється застосовувати собакам при нирковій недостатності одночасно з нестероїдними протизапальними препаратами (НПЗП).

При спільному застосуванні з НПЗЗ можливе зниження антигіпертензивного і натрійуретичного дії Кардалиса® і підвищення рівня сироваткового калію. При необхідності призначення НПЗЗ необхідно проводити ретельний клінічний моніторинг собаки, в т. ч. враховувати ступінь її гідратації.

Спільне застосування фуросимида з Кардалисом® не чинить побічної дії при лікуванні серцевої недостатності у собак.

Спільне застосування лікарського препарату з антигіпертензивними засобами (блокаторами кальцієвих каналів, ?-блокаторами або діуретиками), анестетиками або седативними препаратами може призвести до аддитивному гіпотензивного дії.

Спільне застосування лікарського препарату з калійзберігаючими засобами (?-блокаторами, блокаторами кальцієвих каналів, блокаторами ангиотензиновых рецепторів) може викликати гіпокаліємію.

Спільне застосування Кардалиса з дезоксикортикостероном помірно пригнічує дію спіронолактону, спрямоване на виведення натрію із сечею.

Спиронолактон, входящий в состав лекарственного препарата, уменьшает элиминацию дигоксина, что приводит к повышению его сывороточной концентрации. Так как терапевтическая широта дигоксина очень узкая, то при совместном применение его с Кардалисом следует вести тщательное наблюдение за клиническим состоянием собаки и при необходимости уменьшить дозу дигоксина.

Кардалис® следует применять с осторожностью с лекарственными средствами, участвующими в метаболизме фермента цитохром P450.

20. Лекарственный препарат не предназначен для применения продуктивных видам животных.

IV. Меры личной профилактики

21. При работе с Кардалисо® следует соблюдать общие правила личной гигиены и техники безопасности, предусмотренные при работе с лекарственными средствами.

22. Запрещается работать с Кардалисом людям с гиперчувствительностью к его компонентам.

Беременные женщины должны обращаться с лекарственным препаратом с осторожностью и не допускать попадания его в организм через рот из-за эмбриотоксического действия компонентов лекарственного препарата.

После работы с препаратом рекомендуется вымыть руки водой.

23. У разі появи алергічних реакцій або при випадковому потраплянні препарату в організм людини слід негайно звернутися в медичний заклад (при собі мати інструкцію по застосуванню препарату або етикетку).

Інформація для замовлення
  • Ціна: 550 грн.